Den padesátý čtvrtý aneb krása střídá nádheru

Budím se chvíli po šesté a vstávám. Jirku nebudím, protože nepotřebujeme chvátat. Udělám kávu a poprvé si u ní přes půl hodiny čtu. Připadám si jako na dovolené. Je tu tak krásně, že se rozsedíme a vyrážíme až před půl desátou. Plán je jednoduchý. Příští tři dny nás čeká jen stoupání, ale nemusíme chvátat, protože v Lone Pine nepotřebujeme být dřív než v úterý. Je jasné, že pokud trail budeme chtít dojít celý, budeme muset zrychlit, ale zároveň víme, že to není priorita. Doufáme, že to stihneme, ale ne za cenu trvalého běhu a nemožnosti rozhlédnout se kolem sebe.

Popisovat dnešní den by bylo na jednu stranu dost jednotvárné, na druhou nemožné. Jdeme pořád do kopce a krása, která nás obklopuje se nedá slovy popsat. Vyniká o to víc, že jsme posledních šest týdnů strávili v poušti. Všude je zeleno, louky, kopce, lesy a hlavně VODA. Teplo je pořád, ale čím se dostáváme výš, tím přijemněji je. Dneska je zřejmě náš poslední den bez sněhu. V dáli vidíme bílé, zasněžené kopce a vítá nás Sierra.

Přiznám se, že prostředí lesa napomáhá tomu, že za každým druhým stromem vidím medvěda. S tím asi nic neudělám, tak se alespoň sama sebe snažím přesvědčit, že jsou hodní, maximálně se na mě přijdou podívat a já se s nimi podělím o oběd. To už přece máme natrénované. Polední pauza se protáhne na dvě hodiny. Já dodělávám resty a Jirka pozoruje víčka zevnitř.

Odpoledne opět pokračujeme do kopce a stavíme stan u vody na krásném místě hned u trailu, kde jsme sami. Idyla má jediný háček. Komáři. Jsou všude a jako všechno ve Státech, jsou extrémní. S nostagií vzpomínám na české komáry a dokonce i na ty indické. Tyhle krvelačné bestie se na člověka slétnou i když jen na chvíli zastaví a jejich bodnutí opravdu svědí. Neseme sice repelenet, ale ten funguje pouze z části a chvíli. Obléci se nepomáhá, ty potvory propíchnou všechno kromě péřovky. Je krásné, že člověk může zpětně ocenit vedro, protože tam nebyli komáři. Všechno má svoje.

Když vybaluji spacák slyším Jirku jak na mě volá “Pojď mě vyfotit, jak věším jídlo.”

“Proč chce fotit jak hází provaz na strom?? ”napadne mě. Nicméně poslechnu, beru telefon a jdu. Asi se mu nedaří provaz hodit nahoru, protože větve jsou dost vysoko a chce zdokumentovat, jaká je to práce. Nikde ho však nevidím.

“Tady” slyším shora a je mi to jasné.

Jirka využil situace, aby si mohl trochu poskotačit. Chybí mu lezení, a tak nelenil a těch sedm metrů na obrovskou borovici vylezl. Spokojeně sedí nahoře a mává mi.

Nedá se říct, že bych jeho nadšení stoprocentné sdílela a proto jen odvětím, že pokud spadne, povinně si koupí auto a se zlomenou rukou mně a ostatním bude dělat doprovodné vozidlo. Prý s tím počítá, a tak je všechno v pořádku.

Večer si zacvičím, ale ani jógová praxe ty mrchy neodežene, takže dnešní vinyasy jsou dost rychlé. Škoda, že nemůžu cvičit ve stanu. Po večeři si opět chvíli čtu a po deváté přestávám vnímat zvuk potoku, který nám teče vedle stanu, ale i potencionální zvířecí návštěvníky.

Fotky nejen k dnešnímu dni na

https://www.instagram.com/seafox_yoga/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rolovat nahoru