Den stotřicátý sedmý aneb večerní soirée před umývárnou

Ráno nás překvapí teplota kolem nuly. Snad nám nepřemrzly filtry, ale jinovatka není, tak by to mělo být v pohodě. Přemrzly telefony a já začínám přemýšlet, že před Sierrou přece jen pošlu ipad napřed. Máme dnes v plánu třiadvacet mil a již od rána je vše zalité sluncem. Jen co vystoupáme na první kopec, otevřou se před námi nádherné výhledy, které trvají celý den. Je tu po dlouhé době dobŕy signál a tak volám domů a dopoledne rychle uteče. Technologie jsou někdy fajn a tak díky videohovorům mohou jít moji blízcí alespoň chvíli se mnou. Na druhou stranu tohle se stalo maximálně pětkrát, protože signál tu většinou není a pokud je tak je štěstí odeslat zprávu.

Obědváme společně s Kangou u malého potůčku a idyla je až kýčovitá. Na slunci je krásně teplo, okolo nás kvetou poslední kytky, všude zeleno a okolo nás hory. Kanga říká, že ačkoliv její kamarádka, kterou měla potkat v Donner passu musel odjet na pracovní cestu, její přítel přesto přijede a přiveze nám něco dobrého. Trail magic. První po hodně dlouhé době. V Donner passu je hikerský luxus v podobě opravdových umýváren a wc. Žádné kadibudky, ale splachovací záchod a voda. Po pěti měsících v lese se jedná o luxus, na který se člověk těší půl dne. Trochu přeháním, ale je pravda, že jedna má část se opravdu těší, až si vyčistí zuby v koupelně s tekoucí vodou, umyje se a nají se u stolu v čistém oblečení.

Odpolední výhledy nám trochu znemožní být tak rychlí, jak bychom si představovali. Klesáme dolů a nahoru a všude jsou skály a kameny jakoby halabala poházené. Tato část trailu se rychle řádí k mým nejoblíbenějším. Připadám si jako v pohádce. V šest přijdeme do Donner passu a u stolků nikdo není. Stačí otevřít dveře do umýváren a před nimi jsou všichni usazení na zemi. Mezi nimi jsou rozložené hody – ovoce, pečivo, kuře a pivo. Jirka si po chvíli přemýšlení dá a rapidně se mu zlepší nálada. Přijdou na řadu naše historky na téma jak se ztratit, najít, poznat americký venkov a oženit se ve Vegas. Všichni se docela dost baví.

Vevnitř je hrozné horko a tak je přechod ven dost krutý. Rychle se rozhodujeme, že zakempujeme kousek od umýváren, které ráno ještě využijeme. Dá se do mě nepříjemná zimnice, která mne v noci několikrát vzbudí. Už pár dní mám trochu dámské problémy a tak doufám, že to do rána přejde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *