Pacifická hřebenovka

Pacific Crest trail (PCT), známý také jako pacifická hřebenovka je 4250 km dlouhý trek vedoucí od hranic s Mexikem do Kanady. Prochází státy Kalifornie, Oregon a Washington. PCT je součástí tzv. „Triple crown“, tedy trojice tří nejdelších treků v Severní Americe, kam patří ještě Apalachian trail (AT) vedoucí po východním pobřeží a Continental Divide trail (CDT) spojující také Mexiko a Kanadu, ale upřostřed USA.

Poslední dobou se tyto dálkové treky, jejichž zvládnutí trvá i více než půl roku, má-li člověk štěstí a nepotká ho po cestě nějaká nepříjemnost, úraz či úbytek odhodlání, stávají čím dál více populární. Možná i proto, že příbývá lidí toužící po určitém návratu k přírodě a prostě jen tak být. Určitě existuje spousta hezkých treků i u nás v Evropě, namátkou Korsická GR20 nebo Skotský národní trail, ale žádný není tak dlouhý a neprojdete během něj tak rozmanitou přírodní diverzitou. Možná namítnete, že čím dál více populární cesta do Santiaga del Compostela je přece dlouhá až až a navíc je v Evropě. To sice ano, ale jedná se o poutní cestu, vedoucí civilizací s možností každý den přespat pod střechou.

Shodou okolností a nečekaných událostí jsme s s přítelem rozhodli, že od konce dubna 2019 se PCT stane na pár měsíců i našim domovem. Nejsem si vůbec jistá, zda zvládnu dojít až do Kanady a upřímně to není ani mým největším cílem. Sice jsem z vesnice a městský život se mi tak nějak přihodil, ale přiznám se, že se „bojím“ tmy a je mi téměř stále zima (tady ani jógová praxe moc nepomáhá). Jsem moc zvědavá, jak se s těmito slabými místy popasuji a zda se mi podaří je změnit. I se svou velmi bujnou fantazií si zatímjen těžko dovedu představit spát uprostřed pouště či hor pod širákem..

Chtěli bychom tuto naši cestu natáčet i sdílet, nejen kvůli blízkým, ale všem, které náš malý výlet může inspirovat. Třeba v tom, že někdy je opravdu nejdůležitější udělat si chvíli čas, a jen tak pomalinku jít…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *